המחלקה היא מחלקה סגורה לגברים ובה 36 מיטות המיועדות למטופלים עם מצבים חריפים ובנוסף 6 מיטות משפטיות המיועדות למטופלים אשר הופנו לבתי המשפט בצוי הסתכלות לצורך מתן חוות דעת משפטית.

ייעודה של המחלקה הוא בדיקה וקבלת מטופלים שקיימת לגביהם התוויה של אשפוז במח' גברים סגורה פעילה – מטופלים עם החרפה או חוסר איזון במצבם הנפשי אשר זקוקים לסביבה מוגנת ומכילה של מחלקה סגורה על מנת לעזור להם להתאזן ולהתארגן וכמו כן להתחיל הכנה לתהליך שיקום. עם השיפור במצבם הנפשי קיימת אפשרות להמשיך באשפוז ושיקום במחלקה פתוחה . מטופלים שסיימו את הטיפול במחלקה עוברים להמשך טיפול ע"י גורמים בקהילה ( מרפאות , קופ"ח , הוסטלים , שירותי דיור מוגן וכו'). 

  • מקורות ההפניה למחלקה:

מטופלים מופנים למחלקה מחדר המיון, מהיחידה המשפטית האמבולטורית , מגורמי הטיפול בקהילה ומבתי המשפט . בחלק מהמקרים מטופל מתקבל בתוקף אשפוז כפוי על כל צורותיו , כולל הוראות בדיקה ו/או אשפוז ע"י הפסיכיאטר המחוזי וצווי בדיקה או צווי הסתכלות ע"י בתי המשפט המשפט באזור . התכנית הטיפולית מתבססת על עבודה פרטנית וקבוצתית , טיפול תרופתי תוך כדי בניית תכנית טיפול אישית וכוללנית.

  • מבנה ארגוני

במחלקה שלושה מומחים בפסכיאטריה – מנהל המחלקה ושני מומחים נוספים . במחלקה גם שניים-שלושה מתמחים בפסיכיאטריה . בעבודה השוטפת של המחלקה , המתמחה נחשף גם לעבודה ביחידה המשפטית.

חשוב לדעת:

מחלקה 9/משפטית היתה מחלקת החלוץ בפרויקט "עיצוב תומך החלמה" וכן היתה הראשונה במזור ששינתה את פני שגרת העבודה עם המטופלים בהתאמה.

המחלקה מובילה מזה שנים רבות תרבות ארגונית של "למידה מטעויות " ויוזמת לעיתים קרובות פרויקטים מתחום האיכות ושיפור תהליכים .

צוות המחלקה זכה באות  "צוות מצטיין " בשנת 2010  .


צוות המחלקה

ד"ר צמרת דדון  -מנהלת המחלקה
רופאים בכירים
רופאים מתמחים: ד"ר איגור קייפמן, ד"ר מוחמד סנעאללה וד"ר וליד אבו נסרה
צוות סיעוד:
מר רן פרטוק– אח אחראי
מר עלאא גנטוס- סגן אח אחראי
במחלקה צוות של 23 אחים ואחיות וכוח עזר
צוות רב מקצועי:
צוות קרימינולוגיות: גב' רונית לטי וקנין וגב' דריה דנילוב
צוות עובדים סוציאלים: גב' אוסנת אהרון, גב' דורית מצה כספי וגב' רונד חלאילי
צוות פסיכולוגיות: גב' שרון דביר וגב' אור בן ברק
צוות מדריכות ומעסיק למקצוע: גב' ניקול קמחי וגב' פנינה בלומנטל
מזכירת המחלקה:
גב' נטע צפדיה

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.