המחלקה הינה מחלקה פעילה סגורה (חצי פתוחה). במח' 36 מיטות עם אפשרות לטפל בחולי יום נוספים ליד המחלקה.
המחלקה כוללת את היח' המשפטית (6 מיטות) ומחלקת גברים פעילה סגורה חריפה (30 מיטות). ייעודה של המחלקה הוא בדיקה וקבלת מטופלים שקיימת לגביהם התוויה של אשפוז במח'  גברים סגורה פעילה: מטופלים עם החרפה או חוסר איזון במצבם הנפשי אשר זקוקים לסביבה  מכילה ומוגנת של מחלקה סגורה על מנת לעזור להם להתאזן ולהתארגן וכמו כן להתחיל הכנה לתהליך שיקום. עם השיפור במצבם הנפשי קיימת אפשרות להמשיך באשפוז ושיקום במחלקה פתוחה. מטופלים שסיימו את הטיפול במחלקה עוברים להמשך טיפול ע"י גורמים בקהילה (מרפאות, קופ"ח, הוסטלים, שירותי דיור מוגן).

ליחידה המשפטית מתקבלים כל המטופלים המופנים לביה"ח ע"י בתי המשפט.

א. מקורות ההפניה למחלקה:
מטופלים מופנים למחלקה מחדר המיון, מגורמי הטיפול בקהילה ומבתי המשפט. בחלק מהמקרים מטופל מתקבל בתוקף אשפוז כפוי על כל צורותיו, כולל הוראות בדיקה ו/או אשפוז ע"י הפסיכיאטר המחוזי וצווי בדיקה או צווי הסתכלות ע"י בתי המשפט באזור.
.
המגוון האבחנתי חובק ספקטרום  נרחב, הכולל חולים פסיכוטיים ודיכאוניים במצב חריף, ירידה  במצב אצל חולים המתמודדים עם סכיזופרניה ממושכת, פסיכוזות אורגניות וטוקסיות – שימוש באלכוהול וסמים, דמנציות פרהסניליות וסניליות לאיזון התנהגותי, אנשים במצבי משבר ותגובות הסתגלות על רקע הפרעות אישיות שונות ואנשים המפגרים בשכלם.

התכנית טיפולית מתבססת על עבודה פרטנית וקבוצתית עם מטופלים, טיפול תרופתי ובנית תכנית שיקום.

ב. מבנה ארגוני:
המחלקה פועלת עפ"י המודל הביו-פסיכו-סוציאלי.
במחלקה 3 מומחים בפסיכיאטריה. מנהל מחלקה, מנהלת יחידה משפטית ורופאה פסיכיאטרית בכירה. במחלקה נמצאות שלוש מתמחות. בעבודה השוטפת של המחלקה, המתמחה נחשף גם לעבודה ביחידה המשפטית. צוות העבודה הסוציאלית, הריפוי בעיסוק והפסיכולוגיה, מתחלק באחריות בין שתי היחידות התפקודיות (יח' המשפטית ומחלקה) לעומתם הצוות הסיעודי מתייחס לכלל המטופלים ללא אבחנה בין היחידה למחלקה.

 

צוות המחלקה
ד"ר אנדריי דרבנסקי  -מנהל המחלקה
ד"ר ענת רטנר –מנהלת יחידה אמבולטורית משפטית
מתמחים: שני מתמחים במחלקה ומתמחה ביחידה המשפטית.

– מקצועות אחרים.
• סיעוד: אחות אחראית-  גב' קריסטינה יוגב.
רן פרטוק-ס.אחות אחראית
במחלקה צוות של 19 אחים ואחיות.
• פסיכולוג: מר אילן ערן-פסיכולוג מומחה
• עו"ס:  גב' ג'ני קוליקובסקי, גב' אוסנת אהרון
• מדריכות תעסוקה:  גב' ניקול קמחי, גב' פנינה בלומנטל
• קרימינולוגית:  גב' רונית לטי

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.