המחלקה הינה מחלקה סגורה פעילה לגברים. המחלקה מכילה 36 מיטות. היא מתמקדת בעבודתה בטיפול  במשבר פסיכוטי או משבר רגשי עם מצבי סיכון ברמות שונות. משך האשפוז הממוצא 30 יום. במחלקה מאושפזים מטופלים עם מגוון אבחנות פסיכיאטריות. רובם סובלים מהפרעות פסיכוטיות עם אטיולוגיות שונות. כשליש מקרב המטופלים מאושפזים בכפייה על פי הוראה של פסיכיאטר מחוזי או צו בית משפט. כל הקבלות למחלקה נעשות  דרך חדר מיון. המחלקה מיועדת לאשפוזים חוזרים בלבד.  90%  מהמטופלים משתחררים לקהילה וחלק קטן מהם עובר למחלקות פתוחות לצורך המשך טיפול ושיקום.

המחלקה מעניקה מגוון טיפולים:
 איזון תרופתי
 תמיכה סיעודית
 פסיכותרפיה – פרטנית, קבוצתית, משפחתית
 התערבות  טרום שיקומית ושמירת רצף שיקום
 ריפוי בעיסוק – הערכה תפקודית  ומתן כלים לשיפור תפקוד והשתלבות בקהילה.
 לווי אישי – ניתן ע"' צוות רב מקצוע

מטרת הטיפול:
בתחילת האשפוז מתבצעת הערכת מצבו הנפשי של המטופל, בשיתוף הצוות רב מקצועי. הגישה היא ביו-פסיכו- סוציאלית. מטרתה להביא מטופל לאיזון נפשי אופטימלי, אשר יאפשר לו עם שחרורו להשתלב בקהילה. זאת תוך  בניית רצף טיפולי  המחבר אותו  לתהליך החלמה ומניעת אשפוזים חוזרים. האיזון נעשה על ידי טיפול ביולוגי ומגוון רחב של התערבותיות טיפוליות שהוזכרו לע"ל. המחלקה נותנת משקל רב לטיפול קבוצתי  ופועלות  בה כיום 16 קבוצות בשיטות טיפוליות שונות בהנחייה צוות רב מקצועי.
ביניהן:
• קבוצה דינמית
• קבוצה דרמה-תרפיה
• קבוצה "סבלנות" (גישה המיועדת להתמודדות עם דחפים ומצבי מתח ותוקפנות ושיפור בשליטה עצמית)
• קבוצה הדרכה בנושא טיפול תרופתי
• קבוצה אומנות
• קבוצה "צעד ראשון" המיועדת למטופלים עם הפרעות נפשיות ושימוש לרעה בסמים ואלכוהול
• קבוצה "אני ובת זוגי" – שיפור אינטרקציות במשפחה
המחלקה רואה חשיבות רבה בקשר עם המשפחות, כולל התערבות משפחתית כחלק אינטגרלי מסל השירותים המוצע במחלקה. המחלקה מודעת לכך שעצם אשפוז של בן משפחה יקר נחווה כמשבר וגורם למצוקה ולכן הצוות הרב מקצועי ערוך לנתינת עזרה ותמיכה.
מאפיין טיפולי מייחד הוא  יישום של גישה טיפולית התנהגותית קוגניטיבית (CBT) לטיפול בפסיכוזות במסגרת פרטנית וקבוצתית. הטיפול מתמקד בקשר בין מחשבות, רגשות, והתנהגות ונחשב אחת מהגישות המובילות בעולם ומשמש מרכיב חשוב בתהליך ההחלמה. 
המחלקה מוכרת להתמחות בפסיכיאטריה ונותנת  שדה להתנסות קלינית לסטודנטים במגוון מקצועות  טיפולים (רפואה, סיעוד, עבודה סוציאלית). 

 

צוות המחלקה:

ד"ר אירנה פטיס – מנהלת המחלקה
ד"ר א. רוסקוב – רופאה תחומית
מר וויסאם טנוס – אחראי מחלקה
גב' אחלם אבו-חלא – עו"ס
מר רוני כץ – פסיכולוג
גב' טללית דורי- פרנקל, מטפלת בבפסיכודרמה ואומנויות
מר תומר רונא – דרמה-תרפיסט
גב' רחלי אשל- מטפלת באומנות
גב' מירב אבוטבול – מזכירת המחלקה

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.