הפנינג שיקום

בתאריך 10.10.21, יום בריאות הנפש הבינלאומי, התקיים במוסדנו הפנינג שיקום מרגש במיוחד. לשם קיומו של ההפנינג הוקמה ועדת היגוי, בראשה עמדו קרינה טרב מנהלת השירות הסוציאלי וגלי סימון, עמיתה מומחית, שביד רמה, ים של סבלנות ויכולת ארגונית מדהימה רקמו את תוכן היום בשיתוף פעולה מלא עם שותפות מהשיקום בקהילה- ג'ויה דה כלבו מהמרכז הישראלי לתעסוקה, אנה לדביץ מעמותת "אנוש" וסיגל שוכמן מ"דרך חדשה".

כמובן שנדרשה גם התגייסות של בית החולים וגם כאן היתה התגייסות מרשימה ומחממת לב, החל מהנהלת בית החולים, צוות המאבטחים, צוות מנהל ומשק, הצוות הטכני, צוות המטבח, צוות המחשוב ועוד הרבה אנשים טובים באמצע הדרך. זו הזדמנות נהדרת לומר להם שוב תודה גדולה על שאיפשרו את היום המשמעותי הזה ודאגו לכל הפרטים הקטנים והגדולים גם יחד.

ההפנינג כלל הפעלת דוכנים של מסגרות השיקום השונות, החל מתעסוקה, שעות פנאי, וחלה במסגרות דיור למיניהן. את הדוכנים הפעילו העמותות השונות שחילקו פליירים עם הסברים על השירותים שהן מציעות ונתנו מענה און ליין לשאלות שעלו מהשטח. המטרה היתה בין היתר להעמיק את ההיכרות והדיאלוג המשותף בין כל הגורמים, וחשיפה למידע חיוני על האפשרויות השונות והמגוונות שמוצעים כיום בשירותי השיקום.

כמו כן, שמענו סיפורי החלמה של מקבלי שירות בקהילה שהיוו השראה לכל אחד ואחת מאיתנו, סיפורים מרתקים ומרגשים, שחלקם החלו את הדרך להחלמה במזור.

שולבו קטעי מעבר אמנותיים, ביניהם שירה ונגינה, אותם הציגו בכישרון רב המתמודדים עצמם, שסחפו את הקהל הגדול וריגשו את כולם!!!!

אנו גאים על קיומו של יום שכזה, על המסר והתקווה להחלמה על אף הדרך המאתגרת, את הצורך לשים בצד את כל הסטיגמות, הדעות הקדומות כי בסופו של דבר כולנו בני אדם! לכולם יש חלומות, משאלות לב, רגשות, רצונות, תקוות. ההפנינג המחיש יותר מהכל כמה חשוב שבדרך יהיו אנשים שיעודדו אנשים ללכת אחר החלומות, להאמין בהם, להפיח בהם את התקווה ושאפשר לחיות חיים מלאים ומספקים לצד המחלה.

היום הזה הוא התחלה
בדף חדש אתה נוגע
ביום הזה תישא תפילה
תדע שיש מי ששומע
אל תוותר מיד
ויש לך מרחק ללכת
אל תוותר מיד

אם לא עכשיו אולי עוד שנה

היום הזה הוא התחלה
תחשוב אתה יכול אחרת
והתשובה לשאלה
בתוכך היא מסתתרת
אל תפחד עכשיו
כי לא אבדה לך הדרך
אל תפחד עכשיו
אם לא היום אולי עוד שנה

(שיר תקוה/מיכאל וקנין)