אקרדיטציה-תו תקן של ארגון ה-JCI

הנהלת המרכז הרפואי לבריאות הנפש "מזור" בעכו, קיימה אירוע באולמי "טופז" בעיר, לכבוד הנעת תהליך אקרדיטציה, לקבלת תו ומצוינות באיכות ובטיחות הטיפול הרפואי. מנהלת ביה"ח "מזור", פרופ' אילנה קרמר, המנהלת האדמיניסטרטיבית בביה"ח, נעמי אסולין, ומנהלת תחום איכות ואקרדיטציה, חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות, סמדר שרעבי, הציגו בפני עובדי ביה"ח את התהליכים שאמור לעבור ביה"ח במשך שלוש השנים הקרובות במסגרת תהליך ההכנה לקבלת תו התקן הבינלאומי היוקרתי.

"בתהליך האקרדיטציה תהיה לנו אפשרות לבחור תהליכים מרכזיים בביה"ח בכל התחומים, ולהביאם לרמה של סטנדרט בינלאומי!", אמרה מנהלת ביה"ח "מזור" בעכו פרופ' אילנה קרמר בפתיחת האירוע. פרופ' קרמר הדגישה עוד בדבריה, "התהליך ידגיש את עבודת הצוות והיא תהיה אחת מהרווחים שנפיק ונרגיש לאורך הדרך." פרופ' קרמר הסבירה שביה"ח יבחר את המדדים, כגון סטנדרטים קליניים של הטיפול הרפואי ושל בטיחות המטופל, כמו גם חשיבות המשפחה והבנייה של עבודת ההנהלה.

מנהלת תחום איכות ואקרדיטציה, חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות סמדר שרעבי, סקרה בפני הצוות הרפואי ועובדי ביה"ח "מזור" בעכו את התהליך שצפוי לעבור ביה"ח ואמרה כי, "תהליך ההכנה יימשך כשלוש שנים. התהליך הוא במסגרת מדיניות משרד הבריאות לקידום המצוינות והאיכות בבתי החולים הממשלתיים הכלליים ולבריאות הנפש. את המבדקים יערכו נציגי ארגון Joint Commission. תוענק הסמכה, שהיא למעשה תו תקן שיינתן לבתי חולים שיעמדו בסטנדרטים של איכות, בטיחות ומצוינות."

סמדר שרעבי אמרה, כי במסגרת תהליך ההסמכה שיעבור ביה"ח "מזור" בעכו, ייבחנו מספר נושאים ובהם: נגישות והמשכיות הטיפול, זכויות המטופל ומשפחתו, הערכת המטופל, הטיפול הניתן לו בבית החולים, ניהול הטיפול התרופתי, הדרכת המטופל ומשפחתו לאחר האשפוז, שיפור בטיחות המטופל ועוד. כמו כן, ייבדקו נושאים  שונים נוספים ובהם: ניהול, מנהיגות ואסטרטגיה, ניהול מתקני בית החולים ובטיחותם, השכלה וכישורי העובדים, ניהול המידע ועוד.

המנהלת האדמיניסטרטיבית בביה"ח "מזור" בעכו נעמי אסולין, הדגישה בדבריה, "אני מאמינה ביכולות של העובדים לעמוד ביעדים. המבדק יבחן את כל הרמות החל מרמת הצוות הניהולי הבכיר, דרך הסגל הרפואי ועד לאנשי התפעול והמשק."  לדבריה, "הנאמנים בכל מחלקה יעמדו בקשר שוטף עם הנהלת ביה"ח." נעמי אסולין הציגה בפני המשתתפים באירוע החגיגי את חברי ועדת ההיגוי שתוביל את התהליך בביה"ח.

http://www.lelo-hagbala.co.il/מזור-16-01-2018.html